Blog > Komentarze do wpisu
WIECZÓR Z METAXĄ

W ramach festiwalu MIESIĄC FOTOGRAFI W KRAKOWIE chcielibyśmy zaprosić Państwa na wieczór autorski.Renata Plaga - Metaxa
Księgarnia „Pod Globusem”, ul Długa 1
piątek 23 maja, godz. 18:00

Minimalizm, prostota i dyscyplina formy to główne cechy albumu poetycko-fotograficznego autorstwa Renaty Plagi i Tomasza Gotfryda. Komponując słowo z obrazem, autorzy "Metaxy" stworzyli swoisty postmodernistyczny kolaż.

Czarno-białe fotografie Tomasza Gotfryda przekładają emocje ukryte w poezji Renaty Plagi na język obrazu. Posługując się camerą obscura, fotograf sugestywnie zobrazował emocjonalną grę pomiędzy kobietą i mężczyzną; tą warstwą życia, która stanowi inspirację dla autorki.

Dlaczego tak krótko?
Dziś nie podróżuje się już dyliżansem i nie szuka „straconego czasu". Powieść sentymentalna odjechała na dobre jak wspomniany pojazd. Czyta się blogi i zatapia w internecie. Tam poznaje się przyjaciół i żyje. Second Life is my life - mówią stali bywalcy wirtualnej rzeczywistości. Ale co mają począć ci nostalgiczni romantycy, którzy szukają miłości, bliskości i złudzeń? Piją wino, chodzą do kina. Każdy po swojemu. Nie opiszą tego statystyki, nie zobaczą medialni mentorzy. Ich prawdziwe historie dzieją się pod skórą. Dotykam ich i czuję pulsowanie.

Renata Plaga, rocznik 1973, absolwentka Socjologii UW i PDSD UW. Specjalizuje się w komunikacji reklamowej. Pracowała dla MillwardBrown SMG-KRC, Ogilvy, Draft AdFabtrika FCB, Profilii, Capitolu, Zwierciadła, Twojego Stylu, Prószyńskiego. Dla VFP Communication pisała o trendach w kreacji reklamowej. Jej teksty można przeczytać m.in. w: albumie "Kreatywne Rozwiązania 2006". W 2007 zadebiutowała filmem dokumentalnym "Realna Utopia".

Tomiki: "Kobieta" 2004-05, "Adaptacja" 2005, "Afirmacja" 2006, "Poza mną" 2007, "Metaxa" 2007 (wybór).W przygotowaniu: "Zero gwarancji"

poniedziałek, 19 maja 2008, ksiegarniapodglobusem

Polecane wpisy

  • Nowa strona księgarni

    Zapraszamy Państwa w nowe miejsce, na nową stronę Księgarni pod Globusem która znajduje się pod adresem www.liberglob.pl . Nowa szata graficzna, recenzje książe

  • Zaproszenie

    Księgarnia Pod Globusem i Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z Wojciechem Góreckim , autorem zbioru reportaży z Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu - "Toast

  • Riccardo Orizio w Krakowie - zaproszenie na spotkanie

    Księgarnia Pod Globusem oraz Wydawnictwo Czarne zapraszają na spotkanie z Riccardo Orizio autorem książki "Zaginione białe plemiona. Podróż w poszukiwaniu zapomKsięgarnia pod Globusem
ul. Długa 1
(Róg Długiej i Basztowej)
31-147 Kraków

Czynne:
pn - pt: 10.00 - 19.00
sb: 10.00 - 14.00

tel: 012 422 17 39
podglobusem@liberglob.pl